HAKKIMIZDA

Çimtur devremülkleri, Alanya Okurcalar beldesinde bölgenin en güzel mavi bayraklı denizine sahip Karaburun koyunda  57.000 m2 üzerine kurulu,3 parsel ve toplam 39 blok,392 daireden  oluşan tatil sitesindeki 127 adet devremülk dairesinden ibarettir. Tesisimiz 1992 yılından bu yana üyelerine hizmet vermektedir.

Neden devremülk?
Devremülk, tatil ve dinlenme gibi amaçlar için  hazırlanmış olan binaların bağımsız bir bölümünün belirli bir tarihi kapsayan dönemine malik olarak sahip olmaktır. Devremülk, aynen bir dairenin mülkiyeti gibi tapuludur ve satma devretme, kiraya verme, miras bırakma gibi tapunun sağladığı tüm haklar mevcuttur.
Kısa süreli tatil için yazlık almak ve her sene bakımlarıyla uğraşmak ekonomik değildir. Devremülk sistemi bu ihtiyacınızı karşılar ve size ekonomik fayda sağlar. Bakımları yapılmış, tatil esnasında ihtiyacınız olan araç ve gereçleri hazırlanmış daireniz  size zaman ve rahatlık kazandırır. Devrenizi çeşitli nedenlerden dolayı kullanamazsanız kiralama hakkınızın olması sizi ekonomik kayıptan kurtarır. Devremülk’ün idaresi ve bakımlar yıllık aidat yoluyla tahsil edilir. Aidat miktarı Yıllık Olağan Genel Kurul toplantısında belirlenir. Devrenizde bulunan diğer üyelerle arkadaşlık, komşuluk yapma imkanı doğar, size daha güvenli bir tatil ortamı hazırlar. Devremülk belli bir sistem ve kurallar silsilesi ile işletilir; düzen, yenilenme, gelişen çağın gereklilikleri takip edilip sisteme entegre edilir.